کلکسیون انگشتر عتیقه
ارسال شده توسط: ندا گنجی | تاریخ: 23/ خرداد 1403
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

کلکسیون انگشتر عتیقه

اگر شما جزو کسانی هستید که به جمع آوری انگشتر عتیقه علاقمند است و به اصطلاح کلکسیونر هستید باید به شما بگوییم مجموعه پرنس جواهر یکی از مجموعه های بسیار بزرگ و کلکسیون انگشتر عتیقه است .

در این مقاله خواهید خواند :

 • کلکسیونر به چه کسی میگویند ؟
 • چه انگشتر هایی کلکسیونی به شمار میروند
 • به چه انگشتر هایی عتیقه میگویند
 • مزایای جمع آوری انگشتر کلکسیونی
 • آشنایی با نگین انگشتر کلکسیونی
 • سرمایه گذاری های کلان بر روی انگشتر کلکسیونی و عتیقه
 • جمع آوری انگشتر عتیقه

کلکسیونر به چه کسی میگویند ؟

کلکسیون به مجموعه ای از اشیا گفته میشود که توسط کلکسیونر ها که افرادی خوش ذوق هستند و به جمع آوری هزاران مدل از یک شیء اقدام مینمایند و مجموعه ای نفیس را گرداوری می کنند .کلکسیون انگشتر نیز به مجموعه ای بزرگ از انواع انگشتر های عتیقه در مدل های متنوع گفته میشود به طور مثال کلسیون انگشتر خطی استاد حاج حسین جدی یا کلکسیون انگشتر عقیق یمنی و چنین مواردی .

چه انگشتر هایی کلکسیونی به شمار میروند؟

انگشتر هایی که از یک نوع هستند و در یک مجموعه منحصر به فرد قرار میگیرند انگشتر کلکسیونی هستند به طور مثال یک مجموعه دار انگشتر تصمیم دارد در کلکسیون خود کلیه آثار دوران قاجار را جای دهد یا مجموعه دار دیگری کلیه آثار رکاب استاد جدی را جمع آوری میکند بنابراین در یک مجموعه باید کاملا مشخص باشد که چه انگشتری را جمع اوری کرده اید.

همانطور که اشاره کردبمئفرقی نمی کند که شما چه انگشتر هایی را در کلکسیون خود جای می دهید ولی آن چه اهمیت دارد این است که قبل از اقدام به جمع آوری انگشتر های کلکسیونی در مورد اینکه چه انگشتری را در کلکسیون خود جای می دهید انگشتر های ارزان قیمت ، انگشتر های گران قیمت .

به چه انگشتر هایی عتیقه میگویند

به انگشتر هایی که قدمتی از صد سال بیشتر دارند انگشتر عتیقه میگویند.

مزایای جمع آوری کلکسیون انگشتر عتیقه

همیشه در دنیا افرادی هستند که با ذوق و شوق فراوان اقدام به جمع آوری مجموعه ای نفیس را میکنند این دوق هنری کلکسیونر را نشان میدهد اما با این حال اگر مجموعه کلکسیونر شامل انگشتر و آن هم انگشتر های عتیقه باشد یک اثر جاودان از یک سرمایه گذاری عظیم را به نمایش خواهد گذاشت .

مزیت جمع اوری کلکسیون انگشتر عتیقه:

 • تفریح و سرگرمی همراه با سرمایه گذاری عظیم
 • بالابردن سطح اطلاعات تخصصی درباره انگشتر کلکسیونی
 • بالا بردن سطح ارتباطات
 • سرمایه گذاری ویژه

آشنایی با نگین انگشتر کلکسیونی

یک کلکسیونر قبل از آنکه اقدام به جمع آوری انگشتر کند بهتر است با نگین و سنگ های روی انگشتر آشنا باشد تا در انتخاب مجموعه نفیس خود اشتباهی صورت نگیرد .

انگشتر کلکسیونی عقیق 

عقیق جواهری گران بهاست که ارزش معنوی  بالایی دارد این سنگ گران بها در اکثر کشورها به وفور یافت میشود اما نوع یمنی آن از ارزش بالایی برخوردار است .سنگ عقیق در رنگ های متنوع وجود دارد رنگ سیاه ، سرخ ، زرد ، سفید ، سبز ، آبی ، نباتی ، باباغوری و…

انگشتر کلکسیونی زمرد

از میان کلکسیون انگشتر عقیقه ، زمرد زیباترین و گران ترین آن است که هر چقدر میزان رنگ ان بیشتر باشد قیمت آن افزایش میبابد .بهترین و معروفترین زمرد های جهان مربوط به پنجشیر افغانستان و کلمبیا است .

انگشترکلکسیونی الماس

الماس یکی از درخشان ترین سنگ هاست که پادشاهان در زینت دادن تاج خود از آن استفاده میکردند الماس صورتی یکی از گرانبها ترین الماس های جهان به شمار میرود.

انگشتر کلکسیونی یاقوت 

یاقوت با رنگ بی نظیرش یکی از جذاب ترین انگشتر های کلکسیونی در جهان به شمار میزود که در رنگ های سرخ ، سبز ، سفید و زرد دیده میشود معروفترین یاقوت جهان یاقوت برمه است که در نوع خود بی نظیر و به رنگ های قرمز، قرمز خونی، قرمز زنده، خون کبوتری، قرمز متمایل به صورتی، قرمز مایل به نارنجی، قرمز مایل به بنفش وجود دارد .

انگشتر کلکسیونی فیروزه

انگشتر کلکسیونی فیروزه یکی از زیباترین و قدیمیترین سنگ های جهان است که به رنگ آبی وجود دارد بهترین نوع فیروزه این سنگ فیروزه نیشابوری است.

انگشتر کلکسیونی کهربا

این انگشتر زیباجزو انگشتر های کلکسیونی به شمار میزود زیرا بازمانده های حشرات و غیره در این نوع سنگ ها وجود دارد و کاملا طبیعی هستند.

 

سرمایه گذاری های کلان بر روی انگشتر کلکسیونی و عتیقه

کلکسیونر ها افرادی با احساس هستند که در کنار ذوق و شوقی که به جمع آورری مجموعه های نفبس انگشتر دارند به سرمایه گذاری کلان نیز میپردازند .

 

جمع آوری انگشتر عتیقه

اگر تصمیم گرفته اید به عنوان یک کلکسیونر انگشتر عتیقه عمل کنید و دارای یک مجموعه فوق العاده از زیباترین و نایاب ترین کلکسیونر های ایران و بلکه جهان شوید بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره مراحل این کار داشته باشید تا مسیری درست را با موفقیت بپیمایید.

مراحل جمع آوری محموعه انگشتر عتیقه:

 • انتخاب انگشتر عتیقه
 • جمع آوری اطلاعات انگشتر های عتیقه
 • خریداری انگشتر
 • نمایش مجموعه

انتخاب انگشتر عتیقه 

انتخاب انگشتر یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحلی است که یک مجموعه دار ( کلکسیونر انگشتر عتیقه ) است .داشتن علاقه برای جمع آوری انگشتر عتیقه بسیار مهم است زیرا این کار یک صبر و حوصله و در عین حال عشق خاصی را میطلبد .

جمع آوری اطلاعات انگشتر های عتیقه

بعد از انتخاب نوع انگشتر ، حال نوبت به جمع آوری اطلاعات درباره انگشتر عای عتیقه و تاریخ آن هاست یک کلکسیونر انگشتر عتیقه باید درباره گذشته انگشتر اطلاعات زیادی داشته باشد تا مجموعه ای بی نقص را داشته باشد. از طرفی یک کلکسیونر باید بداند که اقلام کلکسونی شامل ، رایگان ،ارزان قیمت و گران قیمت هستند و باید با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر خواهد گرفت باید اقدام به خریداری نماید.مزیت دیگر داشت اطلاعات کافی درباره انگشتر کمک می‌کند در زمان نمایش انگشتر‌ها بتوانید توضیحاتی درمورد کلکسیون خود به دیگران ارائه دهید.

خریداری انگشتر 

انگشتر ها را از کجا تهیه کنیم ؟بعد از جمع آوری اطلاعات درباره گذشته انگشتر باید برای خرید انگشتر اقدام نمایید . مراکز خرید معتبر میتواند بهترین و بی نقص ترین گزینه باشد زبرا هم اطلاعات کافی در اختیارتان قرار میدهد و هم از اصیل بودن انگشتر ها خیالتان آسوده خواهد بود.

نمایش مجموعه

یک کلکسیونر باید قادر باشد تا مجموعه خود را در معرض دید علاقمندان قرار دهد برای به نمایش گذاردن کلکسیون خود میتواندی در منزل ، محل کار ، شبکه های اجتماعی و یا حتی در نمایشگاهها به نمایش بگذارید.

 

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر