خرید انگشتر فیروزه کلکسیونی
ارسال شده توسط: ندا گنجی | تاریخ: 27/ خرداد 1403
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

خرید انگشتر فیروزه کلکسیونی

خرید و قیمت انگشتر فیروزه کلکسیونی فیروزه یکی دیگر از سنگ های با ارزش است که در زیور آلات مورد استفاده قرار میگیرد . ما در این مقاله درمورد سنگ فیروزه و معادن فیروزه در جهان ،نحوه شناخت انواع انگشتر فیروزه اصل و کلکسیونی خواهیم نوشت .

فیروزه 

فیروزه یکی از کانی های ارزشمند به رنگ سبز تا آبی سیر با درجه سختی ۶موس است که هر چه رنگ آن آبی و به آبی پر رنگ نزدیک تر باشد ارزش بالاتری دارد .همانطور که اشاره شد فیروزه در مقایسه با دیگر سنگ های با ارزش از درجه سختی کمتری برخوردار است و شکنندگی بالایی دارد . اما با این حال بین جواهر فروشان و کلکسیونر ها از توجه بالایی برخوردار است . در ادامه درباره نحوه شناخت انگشتر فیروزه و همچنین نحوه خرید انگشتر فیروزه کلکسیونی و ساده خواهید خواند.

 

فیروزه در چه مناطقی یافت میشود ؟

فیروزه به مناطق خشک در جایی که آب های زیر زمینی از طریق سنگ های آلومینیومی در مجاورت ذخایر مس نفوذ میکند تعلق دارد .

معادن فیروزه در جهان

فیروزه در مناطق بسیاری از جهان یافت میشود ولی بهترین نوع فیروزه فیروزه خراسانی یا همان نیشابوری ، هندی ، امریکایی مصری میباشد .

رگه های رنگی در انگشتر و سنگ فیروزه

سنگ فیروزه با رنگ های خیره کننده ای که دارد مورد توجه بوده است .ارزش فیروزه به رنگ و رگه هایی که در این سنگ است  بستگی دارد .

مشخصات انگشتر فیروزه کلکسیونی

نگین انگشتر از سنگ فیروزه اصل باشد.

سنگ فیروزه قدمت داشته باشد

جنس پایه انگشتر

پایه انگشتر ، دست ساز باشد و اثری از اساتید بزرگ انگشتر سازی باشد

حکاکی روی رکاب انگشتر

 

مشخصات و خرید انگشتر فیروزه کلکسیونی

فیروزه عنکبوتی : یکی از انواع فیروزه است که رگه هایی ب ماتریس مشکی که شباهت بسیار زیادی به توری قلاب بافی و یا تار عنکبوت است دارد این نوع سنگ فیروزه دارای ارزش بسیار زیادی است .

انواع انگشتر فیروزه عنکبوتی پرنس جواهر :

انگشتر فیروزه نیشابوری عنکبوتی درشت و قواره دار

انگشتر فیروزه نیشابوری عنکبوتی

انگشتر فیروزه شجر عنکبوتی نیشابوری درشت

انواع انگشتر فیروزه کلکسیونی و خاص و بی تکرار

انگشتر فیروزه نیشابوری کهنه مغز سنگ با حجاری کهنه صفوی

نحوه تشخیص انگشتر فیروزه ایرانی و دیگر فیروزه های جهان

نحوه تشخیص فیروزه نیز کار آسانی نیست و فقط جواهر شناسان میتوانند آن را تشخیص و شناسایی کنند اما ان چه عمومیت دارد این است که فیروزه ایرانی تخلخل ندارد، اما دارای روکش شفاف است ، در حالی که فیروزه مکزیکی و آمریکایی دارای تخلخل بسیار بالاتر و رنگ آبی مایل به سبز کم رنگ هستند.

راه تشخیص فیروزه اصل از تقلبی

فیروزه دارای درجه سختی پایینی است با این حال روش شناخت اصل از تقلبی آن انجام تست خراش است بنابراین برای تست اصل از تفلبی با ناخن بر روی سنگ خراش دهید اگر خراشیده شد فیروزه تفلبی است وگرنه فیروزه اصل است .

روش نگهداری از انگشتر فیروزه

چگونه پس از خرید انگشتر فیروزه کلکسیونی از آن مراقبت کنیم ؟ هرگز انگشتر را در معرض مواد شوینده قرار ندهید صابون و دیگر محلول ها سنگ فیروزه را از بین میبرد .انگشتر فیروزه را در معرض حرارت قرار ندهید و پس از هربار پوشیدن انگشتر آن را تمیز کنید و نحوه تمیز کردن انگشتر فیروزه به این صورت است که یک پارچه نرم مرطوب را روی انگشتر به آرامی بکشید و فوری آن را خشک نمایید.

 

 

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر