خرید انگشتر عقیق
ارسال شده توسط: ندا گنجی | تاریخ: 26/ اردیبهشت 1403
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

خرید انگشتر عقیق

انگشتر عقیق یکی از زیور آلات پر فروش آقایان است که در انواع رنگ و مدل تولید میشود مرغوب ترین عقیق ، عقیق یمنی است در این نوشته خواهید خواند : خرید انگشتر عقیق یمنی مردانه ، مشخصات عقیق یمنی اصل ، تشخیص عقیق یمنی از عقیق خراسانی ، نخوه تشخیص عقیق بهسازی شده ، سنگ عقیق برای چه متولدانی مناسب است ، خواص معنوی عقیق و سنگ درمانی با عقیق

عقیق یمنی چیست ؟

عقیق یمنی یکی از گوهر های معروف است که از سرزمین یمن استخراج میشده است امروزه به دلیل عدم استخراج ، این گوهر نایاب است بنابراین از ارزش بسیار بالایی برخوردار میباشد . از طرفی بزرگان دین ما پیامبر اکرم و همچنین ائمه اطهار به انداختن در انگشتان بسیار توصیه کرده اند. انگشتر عقیق یمنی به یمانی نیز معروف است .

معروفترین رنگ های انگشتر عقیق یمنی 

انگشتر عقیق دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست ولی معروفترین رنگی که در اذهان عمومی بسیار مقبول افتاده است رنگ سرخ است .عقیق سرخ تنها رنگی است که مردم به عقیق سرخ یمنی می شناسند در حالی که این گوهر نایاب دارای طیف گسترده ای از الوان است .از رنگ هایی که عقیق در طبیعت یافت میشود میتوان به کبود ، یاسی ، مشکی ، طوسی ، پرتقالی ، سیاه ، شفت العبد ، پرتقالی ، قهوه ای ، سفید ،جگری ، نباتی ، زرد و…اشاره کرد برای مشاهده رنگ های عقیق میتوانید به گالری پرنس جواهر رفته و کلیک نمایید

چرا انگشتر عقیق یمنی گران است ؟

عقیق یمنی در مقایسه با دیگر عقیق ها گران تر است علت گرانی این سنگ با ارزش این است که کیفیت این عقیق در مقایسه با دیگر عقیق ها بسیار بیشتر است  .

عقیق یمنی جزو سنگ های کلکسیونی محسوب میشود زیرا این گوهر بسیار نایاب است و به دلیل اینکه سالیان سال است که استخراج نمیشود کلکسیونر ها علاقه زیادی به این نوع گوهر دارند .

انواع عقیق

همانطور که در بالا اشاره شد عقیق یمنی بسیار با ارزش است اما باید بگوییم ما در دنیا معادن عقیق زیادی داریم عقیق خراسانی ( نمین ) ، عقیق برزیلی و… که این عقیق ها نیز دارای ارزش بسیار زیادی هستند .

خرید انگشتر عقیق

به منظور مشاهده و خرید انگشتر عقیق لطفا کلیک نمایید :

انگشتر عقیق سرخ کهنه

انگشتر عقیق شفت العبد

انگشتر عقیق سرخ شفت العبد خون بند

انگشتر عقیق یمنی کبود

انگشتر عقیق یمنی یاسی

انگشتر عقیق یمنی سیاه

چگونه میتوان انگشتر عقیق اصل را از تقلبی شناخت ؟

قبل از خرید انگشتر عقیق یمنی بهتر است به اصل و تقلبی بودن آن توجه کنیم یکی از مهمترین مواردی که برای خرید انگشتر عقیق میتوان به آن توجه کرد خرید از مراکز فروش معتبر است . و در صورت نیافتن چنین مراکزی به چند طریق میتوان انگشتر عقیق را از تقلبی تشخیص داد.

اکثر مواقع سوالاتی را در کامنت ها از ما میپرسند که عقیق اصل چه رنگی است و چگونه میتوانیم اصل را از تقلبی تشخیص دهیم و اینکه انگشتر عقیق اصل را از کجا بخریم ؟ باید بگوییم تشخیص انگشتر عقیق اصل از تقلبی به راحتی امکان پذیر نخواهد بود داشتن تجربه کافی و میکروسکوپ میتواند در تشخیص بما کمک کند اما اگر چنین وسایلی به همراه نبود باید باید بگوییم انگشتر عقیق اصل دارای چگالی بسیار بالایی است به طوری که با در دست گرفتن میتوان اصل را از تقلبی تاحدی تشخیص داد .با سوراندن یک تار و روی انگشتر عقیق میتوان تا حد کمی به تشخیص کمک کرد ولی تمام این مواردی که گفته شد لازمه درست تشخیص دادن نیست .

بو کردن سنگ عقیق یکی دیگر از فاکتورهای شناخت اصل از تقلبی است . برخی مراکز فروش انگشتر عقیق ، آن را با مواد شیمیایی و رنگ ها ، رنگ آمیزی میکنند به همین منظور بوی مواد شیمیایی کاملا به مشام میرسد .

انگشتر عقیق را روی شیشه بکشید اگر خراشی ایجاد کرد اصل است و در غیر این صورت تقلبی میباشد .

برای تشخیص و خرید انگشتر عقیق یمنی اصل چه باید کرد ؟

واقعیت این است که هیچ کسی جز گوهر شناسان نمیتوانند در این امر کمکی کنند زیرا تشخیص عقیق اصل از تقلبی امکان چذیر است اما این که عقیق از کدام معادن به دست آمده واقعا هنر و مهارت گوهر شناسان و کلکسیونر ها است .

تشخیص انگشتر عقیق یمنی از انگشتر عقیق خراسانی

انگشتر عقیق یمنی و خراسانی هر دو دارای ارزش و قیمت هستند ولی انگشتر عقیق یمنی از ارزش بالاتری برخوردار است و نحوه تشخیص این دو باهم کار آسانی نیست و مهارت کافی میخواهد .در برخی از سایت ها درباره نحوه تشخیص این دو گوهر نایاب مطالبی نوشته اند که اصلا صحت ندارد بنابراین بهتر است برای  تشخیص و خرید انگشتر عقیق یمنی و خراسانی به مراکز معتبر مراجعه نمایید .

به منظور خرید انگشتر عقیق یمنی و خراسانی

جهت خرید انگشتر عقیق یمنی و خراسانی با شماره ۰۹۱۲۲۲۴۴۹۳۸ تماس حاصل فرمایید.

Views: 34

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر