اشنایی با سنگ فیروزه
ارسال شده توسط: رضا علیزاده | تاریخ: 13/ اردیبهشت 1398
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

اشنایی با انواع سنگ  ( کانی ) فیروزه

سنگ فیروزه یکی از انواع کانی هاست و میتوان آنرا به عنوان یکی از کانی های کمیاب است که در زبان فارسی به آن فیروزه میگویند گروه پرنس جواهر در این مقاله به  اشنایی با انواع سنگ فیروزه برای علاقمندان به این رشته می پردازد  .  فرمول شیمیایی کانی فیروزه  CuAl6 [ (OH)2 – PO4]4.4H2O  میباشد .

 

کاربرد سنگ فیروزه

کاربرد فیروزه در جواهر سازی میباشد این سنگ زیبا در معادن فیروزه به رنگ های آبی پررنگ تا سبز آبی میباشد البته رنگ سبز آبی را باید با دقت فراوان خرید دلیل آن را پس از بررسی کامل در همین مقاله خواهید خواند .

 

معادن فیروزه در دنیا

معدن فیروزه در دنیا یکی از زیباترین معادن است .در کشورهای امریکا ،مصر ، ابران ، هندوستان این معادن کشیده شده است فیروزه نیشابوری هندی از بهترین انواع فیروزه در جهان است .

انواع فیروزه

همانطور که میدانیم دو نوع فیروزه  وجود دارد فیروزه عجمی که صاف و یک دست است و فیروزه شجری که دارای رگه است .در کشور ما طرفداران فیروزه عجمی بسیار زیاد است .

گران بها ترین فیروزه چه فیروزه ای است ؟

همانطور که قبلا گفتیم فیروزه نیشابوری گران بها ترین نوع فیروزه در جهان است .

آیا فیروزه تغییر رنگ می دهد ؟

فیروزه جزو سنگهای زنده در دنیا است این نوع سنگ در مجاورت مواد شیمیایی و عطر و ادکلن و کرم و مواد شوینده و انواع روغن ها به شدت واکنش نشان می دهد و متاسفانه تغییر رنگ می دهد و به اصطلاح جواهر سازان و کانی شناسان می میرد .

برای اشنایی با  انواع سنگ فیروزه و  انگشتر های اصیل فیروزه شجری و عجمی کلیک کنید …

روشهای تشخیص اصل و تقلبی بودن فیروزه

متاسفانه فیروزه بدلیل گرانیها بودن همیشه دستخوش حیله و نیرنگ افراد متقلب بوده است البته شناخت فیروزه اصل توسط فیروزه شناسان کار راحتی است .درخشش سنگ فیروزه یکی از مواردی است که می توان با تکیه بر آن اصل و تقلبی بودن سنگ را تشخیص داد .

فیروزه نامرغوب در روی برنج در حال دم کشیدن رنگ پس می دهد

فیروزه فروشان اگر این سنگ را بخواهند بفروشند مقداری از سنگ را اتش می زنند اگر سوخت و خاکستر شد سنگ فیروزه است .

سوزنی را داغ کنید روی عقیق بزنید در صورتی که از آن بوی صمغ ساطع شد عقیق تقلبی است .

بار به شما پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از نوع سنگی که خربداری  می کنید بهتر است از جواهر فروشی های قابل اطمینان خریداری نمایید .

برای خرید سنگ های اصیل فیروزه و انگشتر های اصیل از پرنس جواهر خریداری نمایید .

 

 

 

Views: 240

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر