عقیق یمنی
ارسال شده توسط: رضا علیزاده | تاریخ: ۲۷/ دی ۱۳۹۸
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

عقیق یمنی

سنگ عقیق یا بهتر بگوییم کانی عقیق یکی از انواع سنگ های نیمه قیمتی است که کاربردهای فراوانی دارد این سنگ زیبا در جهان  در حدود ۷۰۰۰سال است که شناخته شده است سنگ عقیق با درحه سختی ۷  بعد از  الماس جزو مقاوم ترین سنگ ها به شمار میرود .نحوه تولید عقیق بدین صورت است که زمانی که اتشفشان فوران میکند و سنگ های اتشفشانی به بیرون پرتاب میشود طی سالیان دراز سیلیس و رسوبات در حفره های سنک نفوذ میکنند و سنگ عقیق با این همه زیبایی را تولید میکنند.زیبایی رنگ عقیق به سبب ترکیب شدن این سنک بسیار زیبا با عناصر اطرافش است .عقیق در جواهر سازی و انگشتر سازی ، گردنبند و دستبند و ….مورد استفاده قرار میگیرد .

انواع انگشتر عقیق یمانی

انواع عقیق براساس جنس

عقیق یمانی Yemeni agate

Yemeni agate عقیق یمنی یا عقیق یمانی در کوه های کشور یمن تولید و استخراج میشود .این نمونه سنگ یکی از گران بها ترین سنگ های عقیق در جهان است .معمولا به شکل تیله و حالتی کروی شکل دارد و درون سنگ رگه هایی که حاکی از زندگی طولانی و ارزش بهایی آنست وجود دارد .عقیق یمانی جدای از حایات و روایات از بزرگان دین ما دارای خواص مادی و معنوی بسیار زیادی است .روایت حضرت امیر المومنین علی ( ع )فرموده اند کسی که عقیق بر انگشت نماید  و نماز گزارد ارزش نمازش ۴۰برابر بیشتر از دیگران است .

انواع عقیق بر اساس رنگ

همانطور که در مقالات قبل خوانده بودید  عقیق با رنگهای متنوعی در طبیعت یافت میشود . این  سنگ قیمتی در رنگهای سرخ -زرد -ابی -سبز -سیاه -نارنجی یا پرتقالی -چند رنگ -بیرنگ -عاجی وجود دارد . پرفروش ترین و گران بها ترین  نوع آن در دنیا در کشور یمن در الدهمار و صنعای یمن است .عقیق سرخ یمنی و سلیمانی و شجری   از انواع گرانبها و پرفروش  هستند

انواع عقیق بر اساس رنگ

عقیق سفید

عقیق سفید کاملا بی رنگ است و اگر یک متخصص تشخیص ندهد شما حتما انرا با یک کریستال اشتباه خواهید گرفت این عقیق نیز زیبایی خاص خود را دارد .

عقیق نباتی

یک طیف زیبایی از لیمویی  نباتی وجود دارد .

عقیق زرد

این عقیق به رنگ زرد خالص است و بنام افتخار خورشید معروف است

انگشتر عقیق زرد یمنی پولکی

عقیق پرتقالی

این رنگ عقیق در توناژ نارنجی است و در نوع خود زیباست

عقیق سرخ

در زنگهای قزمز روشن و سرخ و جگری و البالویی یافت میشود عقیق سرخ یمنی و شفت العبد در این گونه عقیق از زیبایی بسیار بالایی برخوردارند .

انگشتر خون بند شفت العبد

عقیق آبی

این سنگ ( عقیق آبی ) معمولا از سنگ عقیق یمانی است و زیبایی چشم نوازی دارد

عقیق سبز

عقیق سبز در طبیعت نادر است و به سختی یافت میشود .

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر