انچه درباره الماس باید بدانید
ارسال شده توسط: رضا علیزاده | تاریخ: ۲۸/ اردیبهشت ۱۳۹۸
مشخصات محصول ؛
اطلاعات تکمیلی؛

                                          انچه درباره الماس باید بدانید

 

الماسها سخت ترین نوع کربن هستند مساله بسیار جالب  انچه درباره الماس باید بدانید این است که گرافیت ضعیفترین و الماس قویترین نوع کربن است .

با خواندن این مقاله اشنایی کامل با الماس پیدا خواهید کرد .adamas نام یونانی الماس است به معنی مقاوم و استوار .تولید الماس در سخت ترین حالت صورت کیگیرد در اعماق بالای ۱۴۰کیلومتر در اعماق زمین با دمای بسیار بالا صورت میگیرد . اما الماسها چگونه استخراج میشوند ؟

الماسها با فوران اتشفشان از آجا بیرون می ایند .یکی از دلایل محبوبیت الماس چیست ؟ این سوالی است که خیلی از مردم جواب آنرا نمیدانند درجه سختی الماس بسیار زیاد است اما یکی از دلایل دیگر فوق درخشان بودن آن است .تراش الماس بسیار زیباست و سبب درخشان تر شدن الماس است .

انواع الماس

ایا الماس فقط بی رنگ و سفید است ؟ باید در جواب بگوییم خیر الماس به رنگهای متنوعی وجود دارد .قهوه ای ، صورتی ، قرمز ، ابی ، نارنجی و…

اما در بین الماسها رنگ قرمز الماس گران بها ترین نوع الماس است .

معادن الماس

بزرگترین معدن الماس در افریقای جنوبی است که میتوانسیم با جرات بگوییم بیش از ۹۷درصد الماس جهان مربوط به قاره سیاه است .اما کشور های روسیه ، کنگو ، برزیل ، هند ، کانادا نیز بی بهره نیستند .

برلیان چیست ؟

برلیان الماس تراش خورده است لطفا انرا از الماس جدا ندانید.به نوعی از تراش سویسی برلیان میگویند بنابراین الماس با تراشهای منظم نور را بیشتر منعکس میکنند و در چشم زیباتر و با جلاتر جلوه پیدا میکنند

نحوه نگهداری و مراقبت از الماس

از الماس نیز مانند لقیه جواهرات و سنگهای گرانبها باید مراقبت کرد .

اگر الماس شما کدر شده است انرا با اب و صابون و یک پارچه نرم به ارامی تمیز کیند الماس دربرابر حرارت مقاوم است اما قسمت های تراش خورده الماس دربرابر گرما باید مراقبت کرد .یکی از مطالبی که باید بدانید اینست که الماس را از سایر جواهرات باید دور نگه داشت بهتر است در یک جای مخصوص به دور از جواهرات دیگر بپیچید .

خواص الماس 

*انرژیهای درونی خود را با الماس تقویت کنید

*استواری با الماس ، از بین برنده بی ثباتی در اقایان

*افزایش نشاط و شادابی

*اگر به بیماری سنگ کلیه و مثانه دچار هستید سفارش میکنیم حتما از الماس استفاده کنید

*تقویت کننده مثانه و کلیه

*دستگاه گوارش ، کبد ، مری ، روده همه و همه با الماس تقویت میشوند

* حمل اسان و نگهداری جنین در بدن را با الماس تجربه کنید

سفارش و خرید محصول ؛
پیشنهادی های ویژه
پرنس جواهر